ČEZ: flash analýza výsledků hospodaření za 3Q2011

09.11.2011 14:49:07

ČEZ představil na provozní úrovni čísla, která jsou v souladu s naším i tržním očekáváním, mírně nižší výnosy se sice přetavily v lehce nižší EBIT, nicméně rozdíl je způsoben především vyšší než očekávanou úrovní odpisů (větrný park v Rumunsku, elektrárny v ČR), takže EBITDA dokonce lehce naši projekci překonala.

Potud je vše v pořádku: to hlavní překvapení a bohužel negativní, přišlo v položkách finančního výsledku. Zatímco snížení hodnoty opcí MOL jsme čekali (i když nižší než realita), účetní ztráta (rozdíl mezi prodejní cenou a účetní hodnotou) související s prodejem 50% podílu v německém Mibragu ve výši 2,7 mld. Kč překvapila nás i trh. Navíc i další položky finančního výsledku dopadly hůře než jsme predikovali: FX ztráta 0,8 mld. CZK vs. náš odhad 0,4 mld. CZK, čisté placené úroky byly také o cca 0,4 mld. CZK vyšší než naše projekce.

Naše kalkulace tak ukazuje, že ke splnění cíle chybí i při optimistickém nastavení podmínek (překonání cíle EBIT o 1 mld. CZK, žádné snížení hodnoty opcí MOL, nulová bilance FX) minimálně 3 mld. CZK. To nás nabádá k úvaze o tom, že jednání o prodeji aktiv v Turecku jsou již tak pokročilá, že ČEZ počítá s pozitivním vlivem prodeje těchto aktiv ve výsledcích za 4Q. Více se snad dozvíme na konferenčním hovoru (dnes od 16:30), po němž přineseme dodatečný komentář.

Celá flash analýza výsledků ČEZ za 3Q2011 ke stažení zde. zde. (120,07 KB)

Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.