CETV - cílová cena a doporučení (obnovené pokrytí)

13.10.2008 6:27:16

Společnosti Cyrrus, a.s. obnovuje analytické pokrytí společnosti Central European Media Enterprises Ltd. (CETV).

Společnost Central European Media Enterprises Ltd. je americká mediální společnost, která provozuje v 6 zemích střední a východní Evropy více než 15 televizních kanálů. K hlavním zdrojům příjmů společnosti patří tržby z televizní reklamy, do portfolia mediální skupiny však patří i internetové portály. Strategií CETV na mediálních trzích je tzv. multikanálová, tzn. záměrem společnosti je mít v zemích, kde je činná, více než jeden kanál.

Vývoj tržeb v budoucnu bude podléhat zejména zvyšování příjmů z reklamy na jednotlivých trzích, kdy objem výdajů na reklamu v zemích střední as východní Evropy stále nedosahuje úrovně obvyklé na vyspělých západních trzích. Navíc se CETV stále poohlíží po dalším rozvoji svých kanálů zejména formou akvizic, a to jak na svých stávajících  trzích, tak mimo ně.

Na základě naší fundamentální analýzy společnosti Central European Media Enterprises Ltd.,  stanovujeme cílovou cenu pro akcie této společnosti ve výši 81 USD, při současném kurzu 18,4 CZK/USD tato cílová cena činí  1490 Kč. Při posledním zavíracím kurzu  32,27 USD znamená naše cílová cena 151% prémii, proto akcie společnosti doporučujeme „koupit".

Plné znění analýzy ke stažení zde: CETV_2008.pdf CETV_2008.pdf.

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář
Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.