Boeing: Predikce výsledků hospodaření za 2Q 2015

21.07.2015 13:56:15

Hlavními tématy výsledků za 2Q by měly být náklady na výrobu modelu 787 a tankovacího letadla KC-46A, hrubé marže, výhled cash flow a pokračující trend navrácení kapitálu zpět do rukou investorů.

Velice diskutovaným tématem před vydáním výsledků za 2Q jsou náklady na výrobu modelu 787 Dreamliner. V minulém čtvrtletí náklady na výrobu modelu 787 totiž vzrostly mezičtvrtletně o 3 % na 26,94 mld. USD a nadále tak vytváří mezery v operativním cash flow. Valnou část peněžních prostředků bere i výroba tankovacího letadla pro armádu USA KC-46A, kvůli jehož nákladnějšímu vývoji bude Boeing revidovat výhled zisku za 2015 (to je očekávaná již započítaná událost).

Protože Boeing pravidelně vydává data o nových a zrušených objednávkách svých letadel, nemělo by dojít v souvislosti s novými čísly k výraznějšímu překvapení. Současný stav objednávek Boeingu se rovná výrobní kapacitě na příštích 9-10 let, což svědčí o pozitivním výhledu leteckého sektoru. I přes meziroční pokles objednávek se Boeingu stále daří udržet za zády svého největšího rivala Airbus.

Důležité informace přinese report výsledků i ohledně vývoje cash flow a jeho využití. Nový CEO Dennis Muilenburg se zavázal k pro-investorskému přístupu, což se v minulém roce projevilo ve výplatě 8 mld. USD do rukou investorů v podobě dividend a buybacku. Další čísla o cash flow by měla dodat investorům další pohled na budoucí navýšení výplaty peněz akcionářům.

Vzhledem k technické úrovni akcie Boeing, cílovým cenám a doporučením jsme i navzdory rizikům (787, cash flow) před výsledky spíše optimisté. Akcie Boeing doporučujeme držet.

Kompletní predikce ke stažení ZDE ZDE (383,17 KB)

Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.