Amazon: Predikce výsledků hospodaření za 3Q 2014

23.10.2014 13:57:14

Management má tedy investorům co dokazovat. Ti už chtějí konečně vidět vedle slušné dynamiky tržeb i dynamiku zisků. Tomu ale brání strategie managementu, která se zaměřuje na mohutné investice (s čímž souvisí nemalé náklady). Vysoké investice dlouho investoři tolerovali, ale druhá čistá ztráta po sobě by při 22% očekávaném růstu tržeb byla více než alarmující. Analytici se při minulých výsledcích obvykle značně mýlili u predikcí čistého zisku, tak by nebylo překvapením, kdyby byl odhad -8 milionů dolarů také daleko vzdálený od reality. V každém případě to bude patrně to nejdůležitější číslo, které budou investoři sledovat.

Dalším důležitým bodem bude komentář ohledně dalších investic. Na nich i navzdory vysoké ztrátě management v minulém čtvrtletí nechtěl nic měnit a zajímavý bude jejich postoj o 3 měsíce později. Kombinace čisté ztráty a stále vysokých investicí by pravděpodobně způsobily další velké poklesy akcií, čistý zisk (řádově nad 100 milionů dolarů) by měl za následek bez ohledu na výši investic silnou pozitivní reakci. Samotné investice by tedy neměly hrát významnou roli jako izolované číslo, ale v souvislosti se ziskem budou pravděpodobně fungovat jako rozbuška.

Příležitostí pro pozitivní reakci na výsledky je kromě čistého zisku i růst v zemích mimo USA, které za USA značně zaostávají (14 % vs. 26 %). Stejně tak by mohly pomoci obnovené nákupy v Japonsku, kde byly tržby utlumeny ve 2Q jednorázovým růstem spotřební daně. Naopak negativní faktory mohou pramenit kromě ztráty také z dalšího poklesu cen u cloudových služeb a poklesu tržního podílu na úkor konkurence.

Celá predikce výsledků ke stažení zde zde

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář