AAA Auto: Predikce výsledků hospodaření za 3Q2012

31.10.2012 17:35:26

Společnost nezveřejní své hospodářské výsledky za 3Q k 19. listopadu, jak bylo dříve oznámeno, ale již zítra před zahájením obchodování na pražské burze.

Během července až září se společnosti podařilo prodat 13 161 ojetých vozů, což znamená 13,1% yoy nárůst ale 3,7% qoq pokles. Mezikvartální pokles je způsoben čistě sezónními vlivy a tak nepovažujeme slabší prodeje oproti druhému kvartálu za negativní signál. Za 9M 2012 prodeje AAA Auto vzrostly o 15,1 % yoy na 39 002 vozy. Společnost si za cíl stanovila prodat během letošního roku 50 tis. vozů a i přes to, že listopad spolu s prosincem patří také co do prodejů mezi slabší měsíce, předpokládáme snadné dosažení tohoto cíle.

Kvůli slabším mezikvartálním prodejům tak očekáváme i mírné snížení tržeb, a to o 1,2 % qoq na 86 559 tis. EUR. Celkové tržby by neměly poklesnout tak silně jako prodeje, a to kvůli vyšší průměrné ceně prodaného vozu. Za prvních 9M letošního roku vzrostou dle našich odhadů tržby společnosti o 24,6 % yoy na 251 mil. EUR, díky čemuž pravděpodobně dojde k překročení letošního cíle růstu tržeb alespoň o 5 % yoy.

Vzhledem k zaměření na dražší vozy a silné penetraci finančních služeb očekáváme i mírný nárůst hrubých marží.  Z tohoto důvodu se hrubý zisk udrží na mezikvartálně srovnatelné úrovni. Provozní náklady by dle našich odhadů měly také zůstat na úrovních z 2Q. Nejvyšší část provozních nákladů budou tradičně tvořit personální náklady (oč. 8,1 mil. EUR) následované ostatními náklady (oč. 4,3 mil. EUR) a náklady na marketing (oč. 2,3 mil. EUR).

I přes slabší prodeje oproti předchozímu kvartálu tak vzhledem k navýšení průměrné prodejní ceny a lepším hrubým maržím očekáváme mírně vyšší zisky na všech úrovních. Nejvyšší změnu oproti předchozímu kvartálu uvidíme na čistém zisku, kterou budou příznivě ovlivňovat výnosy z kurzových rozdílů. Celkové finanční výnosy odhadujeme na 550 tis. EUR.

Předpokládáme, že zítra zveřejněné výsledky jen potvrdí současný trend zlepšené výkonnosti hospodaření firmy a investorům doporučujeme sledovat další informace ohledně expanze skupiny na nové trhy a dění kolem plánovaného prodeje Dennyho majoritního podílu.

Kompletní predikce výsledků ke stažení zde. zde. (473,59 KB)

Tyto webové stránky jsou provozovány společností CYRRUS, a.s., IČ 639 07 020, se sídlem Veveří 3163/111, Žabovřesky, 616 00 Brno (dále jen „společnost“ nebo „CYRRUS“). Společnost prostřednictvím webových stránek kontroluje a dále zpracovává informace uložené v souborech typu cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem mimo jiné i k personalizaci obsahu. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech. Více informací zde.