AAA Auto: Predikce výsledků hospodaření za 3Q2012

31.10.2012 17:35:26

Společnost nezveřejní své hospodářské výsledky za 3Q k 19. listopadu, jak bylo dříve oznámeno, ale již zítra před zahájením obchodování na pražské burze.

Během července až září se společnosti podařilo prodat 13 161 ojetých vozů, což znamená 13,1% yoy nárůst ale 3,7% qoq pokles. Mezikvartální pokles je způsoben čistě sezónními vlivy a tak nepovažujeme slabší prodeje oproti druhému kvartálu za negativní signál. Za 9M 2012 prodeje AAA Auto vzrostly o 15,1 % yoy na 39 002 vozy. Společnost si za cíl stanovila prodat během letošního roku 50 tis. vozů a i přes to, že listopad spolu s prosincem patří také co do prodejů mezi slabší měsíce, předpokládáme snadné dosažení tohoto cíle.

Kvůli slabším mezikvartálním prodejům tak očekáváme i mírné snížení tržeb, a to o 1,2 % qoq na 86 559 tis. EUR. Celkové tržby by neměly poklesnout tak silně jako prodeje, a to kvůli vyšší průměrné ceně prodaného vozu. Za prvních 9M letošního roku vzrostou dle našich odhadů tržby společnosti o 24,6 % yoy na 251 mil. EUR, díky čemuž pravděpodobně dojde k překročení letošního cíle růstu tržeb alespoň o 5 % yoy.

Vzhledem k zaměření na dražší vozy a silné penetraci finančních služeb očekáváme i mírný nárůst hrubých marží.  Z tohoto důvodu se hrubý zisk udrží na mezikvartálně srovnatelné úrovni. Provozní náklady by dle našich odhadů měly také zůstat na úrovních z 2Q. Nejvyšší část provozních nákladů budou tradičně tvořit personální náklady (oč. 8,1 mil. EUR) následované ostatními náklady (oč. 4,3 mil. EUR) a náklady na marketing (oč. 2,3 mil. EUR).

I přes slabší prodeje oproti předchozímu kvartálu tak vzhledem k navýšení průměrné prodejní ceny a lepším hrubým maržím očekáváme mírně vyšší zisky na všech úrovních. Nejvyšší změnu oproti předchozímu kvartálu uvidíme na čistém zisku, kterou budou příznivě ovlivňovat výnosy z kurzových rozdílů. Celkové finanční výnosy odhadujeme na 550 tis. EUR.

Předpokládáme, že zítra zveřejněné výsledky jen potvrdí současný trend zlepšené výkonnosti hospodaření firmy a investorům doporučujeme sledovat další informace ohledně expanze skupiny na nové trhy a dění kolem plánovaného prodeje Dennyho majoritního podílu.

Kompletní predikce výsledků ke stažení zde. zde. (473,59 KB)

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

Celý ranní komentář z trhu z 12. 5. v pdf

stáhnout komentář