Analýzy

RSS
12. 10. 2017

Analýza dopadu sektorového zdanění bank dle návrhu ČSSD

ČSSD navrhuje bankovní daň z aktiv, která by většinou svých klíčových charakteristik měla blízko k bankovní dani, kterou v roce 2010 zavedlo Maďarsko. Tam banky břímě daně přenesly na své klienty, zejména pak na relativně hůře situované příjemce hypotečních úvěrů z řad domácností. Přenos daňového břímě na bankovní klientelu je však v rámci EU takřka univerzálním důsledkem zavedení bankovní daně. Ekonomická teorie i empirická data potvrzují, že břemeno bankovní daně nesou úplně nebo z velké části klienti banky, spíše příjemci úvěrů než vkladatelé. Celková dostupnost úvěrů se zhoršuje.

Více...
31. 8. 2017

Českým drahám se daří

České dráhy reportovaly v prvním pololetí roku 2017 zisk ve výši 537 mil., což představuje výrazný meziroční narůst. Celkově vzato se dá pozitivní hospodaření považovat za důsledek dlouhodobější strategie národního dopravce – snižování nákladů a zvyšování kvality služeb.

Více...
9. 6. 2017

Komentář k hospodaření: České dráhy

V roce 2016 vykázaly České dráhy kladný hospodářský výsledek ve výši 882 milionů CZK, což představuje výrazné zlepšení oproti roku 2015, kdy národní dopravce utrpěl ztrátu ve výši 1 352 milionů CZK. Na lepší hospodaření firmy reagovala agentura Moody’s potvrzením ratingu na úrovni Baa2, tedy v investičním stupni. Investoři proto vnímají dluhopisy Českých drah jako bezpečná a málo riziková aktiva. Agentura akcentovala zejména pozitivní vývoj ukazatelů zadlužení. Jejich dlouhodobější udržení na současných úrovních by mohlo znamenat impuls pro další zvýšení hodnocení kreditní kvality Českých drah.

Více...
27. 6. 2016

Studie o zákonu o spotřebitelském úvěru

Poslanecká sněmovna schválila 3. 6. 2016 vládní návrh zákona o spotřebitelském úvěru. Ten přináší několik novinek jak na poli poskytování spotřebitelských úvěrů, tak i v oblasti spotřebitelských úvěrů na bydlení (hypotečních úvěrů). Zákon, který zpracovává příslušné předpisy EU, resp. navazuje na příslušný předpis EU mj. upravuje činnost osob oprávněných poskytovat spotřebitelské úvěry a jejich práva a povinnosti při poskytování těchto úvěrů. Zákon nyní míří ke schválení do Senátu a lze předpokládat, že by mohl vejít v platnost na podzim 2016 a v účinnost od 1. 1. 2017.

Více...
22. 12. 2015

O2 CR: Aktualizace cílové ceny a investičního doporučení

O2 CR je podle našeho názoru opět stabilní dividendový český titul s vysokou tvorbou hotovosti a s maržemi na vzestupné tendenci. Od doby, kdy se ve firmě změnil majoritní akcionář, proběhla řada změn, které podle našeho názoru opodstatňují valuaci, která je nyní vyšší než původní O2 CR s CETINem dohromady. Akcii O2 CR přiřazujeme doporučení Koupit s cílovou cenou 310 CZK.

Více...
16. 12. 2015

Fortuna: Aktualizace cílové ceny a investičního doporučení

Akcie Fortuny se v letošním roce dostaly pod značný prodejní tlak, jenž byl svou intenzitou bezprecedentní za celou dobu obchodování tohoto titulu na BCPP. Svých letošních maxim dosáhly firemní akcie na začátku března, kdy se obchodovaly i nad 130 CZK. Po zveřejnění plánu přerušit výplaty dividend a kompletně revidovat dividendovou politiku pro následující roky se akcie dostaly pod 100 CZK, přičemž během následujících měsíců poklesy dál pokračovaly, až bylo vytyčeno historické minimum na 56 CZK za akcii. 

Více...
26. 11. 2015

Pegas Nonwovens: Flash analýza výsledků hospodaření za 3Q 2015

Dnes zveřejněné výsledky hospodaření za 3Q letošního roku nás příliš nenadchly. Jediná položka, které se podařilo překonat očekávání nastavené trhem, byly výnosy.

Více...
4. 11. 2015

Fortuna: Predikce výsledků hospodaření za 3Q 2015

Hospodářské výsledky za uplynulý kvartál zveřejní Fortuna již tento čtvrtek, a to ještě před zahájením obchodování na BCPP. Společnost se v lichých čtvrtletích omezuje na report pouze po úroveň EBITDA. Nedozvíme se tedy, jakým způsobem se vyvíjel provozní zisk či zisk čistý. 

Více...
15. 9. 2015

O2 CR: Aktualizace cílové ceny a investičního doporučení

Většinu letošního roku bylo férové ocenění akcie O2 velkou neznámou. Mnoho faktorů totiž bylo nejasných, od samotné struktury výkazů, přes budoucí zadlužení po samotnou existenci firmy na burze. Až po zveřejnění výsledků za 2Q je teprve dostatek informací ke stanovení cílové ceny. Do té doby nebylo možné cílovou cenu stanovit, akcie tedy byla silně spekulativní.

Více...
27. 8. 2015

Fortuna: Flash analýza výsledků hospodaření za 2Q 2015

Trend rostoucího zájmu sázkařů o služby Fortuny nadále pokračoval i během druhého čtvrtletí letošního roku. Byl zaznamenán nárůst objemu přijatých sázek u segmentu sportovních sázek o 27,5 % y/y na 208 mil. EUR, což je historicky nejvyšší úroveň, jaké kdy společnost dosáhla a zároveň to znamená i mírné překonání našich odhadů. 

Více...
27. 8. 2015

Pegas Nonwovens: Flash analýza výsledků hospodaření za 2Q 2015

Pegas Nonwovens zveřejnil své výsledky hospodaření dle očekávání dnes před otevřením BCPP. Za druhé čtvrtletí došlo k navýšení výroby o 3,8 % y/y na 25 634 tun, přičemž my jsme v našich odhadech kalkulovali s růstem produkce o 5,7 % na 26 100 tun, tedy s obdobnými úrovněmi, jaké se společnosti podařilo dosáhnout během 1Q. 

Více...
26. 8. 2015

Fortuna: Predikce výsledků hospodaření za 2Q 2015

Hospodářské výsledky za první půlrok letošního roku zveřejní vedení Fortuny již zítra, a to před zahájením obchodování na BCPP. Poprvé v letošním roce budou investoři moci nahlédnout do hospodaření firmy i pod úroveň EBITDA čili zejména na provozní a čistý zisk.

Více...
26. 8. 2015

Pegas Nonwovens: Predikce výsledků hospodaření za 2Q 2015

Pegas Nonwovens zveřejní své hospodářské výsledky za druhý kvartál letošního roku již zítra, a to ještě před začátkem obchodování na pražské burze. V 17:00 SELČ začne tradiční konferenční hovor mezi managementem a analytiky.

Více...
30. 7. 2015

O2: Flash analýza výsledků hospodaření za 2Q 2015

Výsledky společnosti O2 za 2Q poprvé rozkryly detaily hospodaření nově vzniklé společnosti nejen co se samotných čísel, ale také struktury reportingu. Výsledky hospodaření v podstatě odpovídaly hrubým odhadům, které management indikoval před několika měsíci. Základním trendem je silné meziroční tempo růstu zisků tažené zejména snižováním nákladů. Guidance na celý rok management nevydal.

Více...
30. 7. 2015

Bayer: Predikce výsledků hospodaření za 2Q 2015

Bayer je největším chemicko-farmaceutickým konglomerátem na světě s tržní kapitalizací přes 100 miliard EUR. Největší podíl tržeb mají z farmaceutické divize (40 %). Zbytek je rovnoměrně rozprostřen mezi zemědělskou a průmyslovou chemii.

Více...
30. 7. 2015

Amazon: Flash analýza výsledků hospodaření za 2Q 2015

Amazon už podruhé v řadě výrazně překonal odhady. V roce 2014 panovaly na trhu velké obavy, že jejich masivní investice se nepřeklopí do vyšší ziskovosti. Firma byla trvale ve ztrátě a management trvale ujišťoval, že přínos se dostaví. Akcie po každých loňských výsledcích prudce padaly. Jenže v letošním roce se situace změnila a provozní náklady rostly pomaleji než tržby. Firma začíná generovat zisk.

Více...
30. 7. 2015

BASF: Flash analýza výsledků hospodaření za 2Q 2015

Management BASF nepotěšil svými výsledky za 2Q investory a jen velmi málo informací lze hodnotit pozitivně. Tou pravděpodobně nejvíce negativní je revidovaný výhled globálního ekonomického růstu a horší prodejní mix jednotlivých divizí. Provozní zisk dosáhl 2,04 mld EUR v porovnání s očekáváním 2,12 mld EUR. Tržby dosáhly 19,1 miliardy EUR při očekávání 18,6 miliard.

Více...
23. 7. 2015

Boeing: Flash analýza výsledků hospodaření za 2Q 2015

I přes počáteční pochyby ohledně vyšší nákladovosti vyvíjených modelů se dokázala společnost Boeing vytasit s příznivými výsledky, které pokořily původní očekávání jak na úrovni zisku, tak i výnosů a cash flow.

Více...
23. 7. 2015

Daimler: Flash analýza výsledků hospodaření za 2Q 2015

Jak již bývá u Daimleru krásným zvykem, management znovu představil sadu hospodářských výsledků, která na všech podstatných úrovních překonala konsensus tržních odhadů. 

Více...
22. 7. 2015

GoPro: Flash analýza výsledků hospodaření za 2Q 2015

Firma GoPro odreportovala další úspěšný kvartál. To ale nestačilo k tomu, aby akcie firmy zaznamenala 15% pozitivní reakci jako v prvním čtvrtletí.

Více...

Zaregistrujte se a získejte přístup k bonusovým článkům

Zadejte váš email a získáte tím přístup k bonusovým článkům. Občas vám také pošleme ty nejzajímavější investiční tipy (lze kdykoliv zrušit odhlašovacím odkazem v emailu)
Zadejte správný e-mail

Analytický tým
Cyrrus

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.