- 16:18 Rusko: maloobchodní tržby za duben vzrostly meziměsíčně o 0,1% vs. oček. +0,8% a meziročně +6,4% vs. oček. +7,0%
- 16:14 Rusko: míra nezaměstnanosti za duben na hodnotě 5,8% vs. oček. 6,4% z předešlých 6,5%
- 15:42 Futures na Wall Street v úvodu obchodování: DJIA +0,34%, Nasdaq +0,56% a SPX +0,42%
- 15:39 Facebook: akcie v úvodu amerického obchodování klesají až o 7% na 35,50 USD
- 15:28 Eaton koupí Cooper Industries
- 15:04 Polsko: tržby v průmyslu za duben klesly meziměsíčně o 7,5% vs. oček. -7,2% a meziročně rostly o 2,9% vs. oček. +2,8%
- 14:56 Polsko: ceny výrobců za duben zrostly meziměsíčně o 0,6% vs. oček. +0,5% a meziročně v souladu s očekáváním +4,3%
- 14:22 KIT digital jmenoval nové ředitele interního auditu, controllingu a účetnictví
- 14:03 Futures na Wall Street aktuálně: DJIA +0,53%, Nasdaq +0,68% a SPX +0,58%
- 13:45 Španělsko: Hrubý domácí produkt
Možný vliv australských povodní na cílovou cenu NWR
Pondělí, 6. únor 2012 |
Shrnutí:
- Níže připomínám tržní reakci akcií NWR při povodních na přelomu 2010/2011
- Při obdobné reakci by NWR mohlo jít někam k 200 CZK (viz obr. níže)
- Na rozdíl od loňských povodní jsme nicméně nyní v horší globální ekonomické situaci a obdobná absence uhlí z Queenslandu by na trhu byla poznat o něco méně než před rokem
- Pokud dám do modelu cenu uhlí pro letošní rok na úrovni loňského roku a předpokládám podobný cenový i časový efekt povodní, potom by to mělo vliv na cílovou cenu NWR v řádu 10-15 CZK.
- Samozřejmě, v případě, že se zprávy o australských povodních budou zhoršovat, minimálně dočasně lze očekávat vyšší než zmíněný 10-15 CZK efekt (podobně jako vloni)
- Aktuální předpověď pro Queensland (klíčová oblast pro stanovení mezinárodní ceny koksovatelného uhlí) očekává silný déšť v následujících 48h a nadprůměrné srážky v dalších 2-3 týdnech
- Ještě dodávám, že průměrná cílovka NWR je nyní 163 CZK, tzn. jsme prakticky na cílovkách, což může ochotu trhu jít k 200 CZK v případě zhoršování situace v Austrálii snížit
Marek Hatlapatka (analytik)
Související
| 10:46 |
dnes Ceny energetického uhlí nadále padají
|
| 16.05. |
Konferenční hovor NWR
|
| 16.05. |
NWR oznámila změny v projektu DebienskoPlán rozvoje této „vlajkové“ investice NWR, polského dolu Debiensko, bude nyní revidován, prozatím byl pozastaven CAPEX na maximálních 5 mil. EUR vs. původní plán 40-50 mil. EUR a společnost prohlásila, že se rozhodla pro důkladnou revizi projektu před opětovným uvolněním kapitálových investicí. Z toho nám vyplývá, že existuje i možnost úplného zastavení projektu, který je stále ve své počáteční části a ještě rozhodně neprošel bodem, odkud není návratu. Ačkoliv má v našem modelu projekt Debienska téměř nulovou čistou současnou hodnotu, pro firmu je důležitý pro zamezení poklesu produkce uhlí během následujících let a nárůstu jednotkových nákladů těžby. Po konferenčním hovoru (od 11:00) přineseme další podrobnosti. Marek Hatlapatka (analytik)
|
| 16.05. |
NWR oznámila lepší čistý ziskSpolečnost NWR dnes oznámila, že za 1Q2012 dosáhla čistého zisku 6,2 mil. EUR, což znamená téměř 80% meziroční nárůst a lepší výsledek, než jsme očekávali my (ztráta -6,9 mil. EUR) i trh (-5 mil. EUR). Na tržbách i provozním výsledku jsou čísla jen lehce slabší než náš i tržní odhad, hlavním důvodem pozitivního překvapení na čistém zisku je pozitivní vliv přecenění finančních (nezajišťovacích) derivátů ve výši přes 14 mil. EUR. Bez této položky, kterou lze považovat za mimořádnou, by hospodářský výsledek byl velmi blízko odhadům. Firma potvrdila všechny celoroční cíle těžby a prodejů uhlí i koksu.
|
| 11.05. |
Snížení cenového cíle pro NWRExane snížila cenový cíl pro akcie společnosti New World Resources o 14% na 4,3 liber (v přepočtu 135 korun).
|
| 09.05. |
Akcie NWR včera ve Velké Británii výrazně poklesly
|
| 27.04. |
Deutsche Bank zvyšuje doporučení pro akcie společnosti NWR ze „sell“ na „hold“, cenový cíl zvýšen ze 115 na 120 CZK
|
| 16.04. |
NWR ceny na 2Q2012 a těžba a prodeje za 1Q2011
|
| 13.04. |
Credit Suisse snižuje cenový cíl pro akcie NWR z 390 na 340 GBP, doporučení „underperform“
|
| 04.04. |
Evraz Vítkovice nevylučuje uzavření dalších provozů
|
| 03.04. |
Odbory v OKD budou pravděpodobně souhlasit s navrženým zvýšením mezdShrnutí:
|
| 27.03. |
Snížení cenového cíle pro NWRDeutsche Bank snížila cenový cíl pro akcie společnosti New World Resources ze 120 korun na 115 korun a doporučení ponechala na „sell“.
|
| 27.03. |
Dnes poslední den s nárokem na dividendu NWRDnes je poslední den s nárokem na pololetní dividendu společnosti New World Resources ve výši 0,07 eur. Výplata dividendy je stanovena na 2. května.
|
| 16.03. |
Citi snižuje doporučení pro akcie NWR z „buy“ na „neutral“, cenový cíl snížen z 224 na 147,7 CZK
|
| 13.03. |
JSW vidí benchmarkové ceny koksovatelného uhlí na 210-215 USD/tShrnutí:
|
| 12.03. |
CFO NWR k situaci na středoevropském uhelném trhuV pátek se CFO NWR Marek Jelínek vyjadřoval k situaci na středoevropském uhelném trhu. Podle něj je aktuálně trh v dobré kondici, potvrdil dosavadní dividendovou politiku společnosti a obecně výhled pro trh s uhlím označil za lepší než před několika měsíci. Případné opakované převzetí polské těžařské společnosti LW Bogdanka aktuálně není na pořadu dne, podle jeho slov by však dávalo smysl spojení s jiným polským těžařem JSW, toto však také není aktuálně uvažovaná varianta.
|
| 07.03. |
Credit Suisse snížila cenový cíl pro NWR ze 142 CZK na 112 CZK, doporučení „sell“ zůstává.
|
| 06.03. |
Akcie Peabody Energy klesají bez významných zprávShrnutí:
|
| 29.02. |
Doplnění informací ke spekulacím o fúzi NWR a JSW
|
| 29.02. |
Dle Daily Telegraph probíhají jednání mezi NWR a JSW o fúzi
|



